Як відбувалася історико-краєзнавча зустріч у Мелітополі – ЯКИМІВКА СЬОГОДНІ

Як відбувалася історико-краєзнавча зустріч у Мелітополі

8 червня 2017 року до музею завітали гості з Територіального центру соціального забезпечення Мелітопольської міської ради на історико-краєзнавчу пізнавальну зустріч «Вулиці Мелітополя з християнськими назвами» в рамках лекторію «З нами – наша історія!». Присутні дізнались про історію нових назв вулиць, історію самих вулиць, визначних пам’яток архітектури, важливих об’єктів, видатних персоналій, які на них мешкали.

Повідомляє сайт МЕЛІТОПОЛЬ СЬОГОДНІ посилаючись а сайт Мелетопольської міської ради.
Соборна площа – площа в історичному центрі Мелітополя, на перетині вулиць Олександра Невського і Університетської. Відомо, що на початку ХХ ст. навколо собору Олександра Невського – головної християнської святині Мелітополя – було дві площі. Найперша з знайдених згадок про площі відноситься до 10 травня 1895 року. Тоді площа називалася Базарною, а Соборна перебувала з того боку, де зараз магазин АТБ.

Петропавловская вулиця та провулок Петропавлівський. Починається з Петропавлівського провулка, перетинає вул. Чернишевського, І. Стамболі і доходить до Моторного заводу і кута М. Грушевського, далі окремою ділянкою до вул. Олександра Невского.

Згадується ще 14 лютого 1897 р. З 25 жовтня 1921 року називається форштадт Урицького (форштадт – поселення, що знаходиться поза містом або фортеці, передмісті).

З 2016 року відновлено історичну назву – Петропавлівська. Петропавлiвський провулок йде від вулиці Героїв України до вулиці Пасова.

3. Монастирська вулиця – названа на честь монастиря Святого Сави Освяченого. Починається від проспекту Богдана Хмельницького. Перетинає вулиці Грецьку (колишня Пахомова), Пасова, Азовський провулок, вулицю Вакуленчука, провулки Зелений, Південний, Седовцев і Зелену вулицю. На перехресті з Річковим провулком переходить в вулицю Павла Сивицького (колишня Тельмана).

4. Покровська вулиця до революції згадується як Федорівська. З 25 жовтня 1921 року – вул. Луначарського. Перша ділянка починається від вулиці Дмитра Донцова, перетинає вулиці Староміську, Олександра Невського, Михайла Грушевського, Гетьмана Сагайдачного, Чернишевського, проспект Богдана Хмельницького і закінчується за перехрестям з Волинським провулком.

Друга ділянка Покровської вулиць відділена від першої на 900 метрів і починається від вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів, перетинає вулицю Олександра Чигрина і закінчується перехрестям з непарною стороною Лінійної вулиці.

Зустріч підготували та провели співробітники музею Олександр Чухраєнко та Оксана Беца. Окрема вдячність за допомогу в пошуку матеріалів Валерію Сакуну, члену ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини».

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

1 березня 2016 року в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї пройшло підсумкове засідання комісії з питань ліквідації символів авторитаризму і повернення історичних назв, на якому був затверджений варіант нових назв вулиць, в тому числі і християнських.

Від імені православної пастви і духовенства було висловлено подяку меру міста Сергію Мінько, депутатам міської ради, голові і членам комісії з перейменування вулиць, співробітникам краєзнавчого музею, краєзнавцям і всім хто долучився і сприяння в цьому важливому для нашого міста вирішенні.

В Мелітополі перейменуванню підлягли 87 вулиць, майданів та провулків. З метою популяризації історії рідного міста та згідно решення Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради , Запорізької ради від 23.06.2016р. №114/2 «Про затвердження переліку вулиць, проспектів, бульвару, шосе, провулків, майданів, проїздів у місті Мелітополі та втрату чинності рішення Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради від 09.06.2016 р. № 105/2» Мелітопольський міський краєзнавчий музей розпочав серію заходів про історію нових назв вулиць, об’єднавши їх в лекторій «З нами – наша історія!».

Джерело: МЕЛІТОПОЛЬ СЬОГОДНІ

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Leave a comment

Your email address will not be published.


*