Запорізька область посилює співпрацю з Естонською Республікою – ЯКИМІВКА СЬОГОДНІ

Запорізька область посилює співпрацю з Естонською Республікою

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян  провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним послом Естонської Республіки в Україні паном Гертом Антсом. У зустрічі також взяв участь начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА Артур Бойко,  пише сайт Запоріжжя Сьогодні з посиланням на Запорізьку ОДА.

Сторони обговорили коло питань, що становлять обопільний інтерес для Естонії та України. Зокрема, мова йшла про стан та перспективи довгострокових економічних взаємин, культурно-освітнє співробітництво .

– Це мій перший візит до Запоріжжя. Багато чув про ваше місто та регіон загалом. Хотів би почути від вас, наскільки сьогодні реально розпочати нові проекти, з якими труднощами зіштовхуються інвестори, які вперше приходять до вас, – звернувся до візаві пан Герт Антсу.

У свою чергу, Дмитро Давтян зазначив, що Запорізька область відкрита для інвесторів і тому є багато прикладів.

– Ми готові докласти зусиль для того, аби налагодити торговельні, економічні, культурні та інші зв’язки з вашою країною. Знаю, що  таке явище як бюрократія стає на заваді  потенційним інвесторам. Ми створили так званий «зелений коридор» для інвесторів, у нас є інвестиційний паспорт усього регіону і ми готові до співпраці. Маю надію, що попереду в нас буде чимало спільних проектів. Сьогодні ми  хотіли би  почути, які саме напрямки вас цікавлять. Також  хотілося б, аби ви знайшли час і відвідали кілька наших підприємств та власними очима побачили регіон, – запропонував посадовець.

Особливу увагу естонські дипломати приділили запорізькому аеропорту.

Дмитро Давтян розповів, що наразі через повітряні ворота міста щоденно здійснюються рейси на Київ, кількість компаній, які бажають співпрацювати із запорізьким аеропортом, збільшується.

Пан Герт Антсу зазначив, що в подальшому було би непогано, аби в Запорізькій області з’явилося місто-побратим.

Що стосується економічних відносин між Естонською Республікою і Запорізькою областю, то станом на кінець 2016 року обсяг іноземних інвестицій з Естонії становив 30,12 млн. дол., 99,87% з яких інвестовано в промисловість.

Товарообіг між підприємствами регіону та естонськими партнерами досяг позначки 15,02 млн. дол., збільшившись на 7,26 млн. дол. Експорт продукції запорізьких підприємств до Естонії склав 10,83 млн. дол.., що на 8,61 млн. дол. більше

Провідні підприємства-експортери та імпортери послуг: «Запоріжсталь», «Український графіт», «Запоріжтрансформатор».

Естонські дипломати також поцікавилися, чи виникали труднощі з переорієнтацією запорізьких підприємств, які були економічно налаштовані на співпрацю з російським ринком, у зв’язку з поточною політичною ситуацією.

– Наразі більшість підприємств успішно знайшли нових партнерів, передусім, у країнах Азії та Латинської Америки. Та найбільшим партнером для Запорізької області нині  є Європейський Союз, товарообіг з яким  становить більше 30% від загального, – повідомив Дмитро Давтян.

Представники запорізької обласної влади запросили естонських дипломатів взяти участь у міжнародному форумі, що запланований на 14 жовтня.

Слід  зазначити, що між Естонією та Україною буде підписано меморандум щодо реалізації проекту «Підтримка електронного урядування для децентралізації в Україні (EGOV4UKRAINE). Загальна вартість проекту становить 5,7 млн. євро.

Проект посилює українсько-європейську програму з упровадження децентралізації U-LEAD, яка стартувала в нашій країні восени минулого року. Проект спрямований на покращення  надання адміністративних послуг у місцевих громадах через інструменти е-урядування. Це розробка та запровадження універсальної та ефективної IT архітектури, інформаційних систем та технічних рішень для ЦНАПів. Головне, що можливостями проекту зможуть, у першу чергу, скористатися голови ОТГ.

Джерело: Запоріжжя Сьогодні.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Leave a comment

Your email address will not be published.


*